Postovani,

    Od marta meseca mucim muku sa upaljenim grlom i zapusen nos.Sada vise nemam gusobolju ali ostalo je blago crveno grlo i nos mi je odpusen ali sluzokoza nosa je ostala crvena na pocetku nosne skoljke.U jutarnjim casovima izbacujem beli sekter.ORl specijalista mi je dijagnosikovao Vazomotorni rinitis i prepisao antihistaminik oralno i momenta sprej.S‚obzitom da se stanje nije popravilo uradio sam krvnu sliku koju saljem u prilogu.Sto se tice temperature ujutru i uvece nemam temp a tokom dana ponekad se poveca na 37,2C.Imam i blagi tremor u nogama pa koristim Veraprimil da smanjim pulsiranje misica.Radio sam bris nosa i grla i nadjena mi je stafilokoka u nosu koja je uspesno izlecena antibiotskim mastima.Molimo vas za vasu procenu.Hvala

    Odgovoreno: 31. 05. 2020.
    • Nalaz ukazuje na bakterijsku infekciju. Moguće je i da se radi o urinarnoj infekciji pa ne bi smetalo da uradite za početak običan pregled urina sa sedimentom. Da li ste koristili sistemske antibiotike, ili samo lokalne masti? Smatram da svakako treba da prođete terapiju sistemskim antibiotikom, ali tek nakon pregleda lekara, koji će vam pregledati grlo i poslušati pluća. Nemojte koristiti verapamil u te svrhe. To je lek koji spada u blokatore kalcijumskih kanala i koristi se kod hipertenzije, tahikardije i određenih oblika aritmije. Za fascikulacije mišića, možete koristiti CITRI-MAG. Iako su vam vrednosti magnezijuma u referentnom opsegu,ovaj lek će vam pomoći u problemu sa fascikulacijama, a ujedno pomoći i u saniranju alergijske komponente rinitisa, koja kod Vas nije dominantna.