Dobar dan, ne znam kome da se obratim. Zanima me da li mi mozete reci koje analize iz krvi bih mogla da uradim kako bih doznala uzroke tahikardije koje imam a koja je cesto pracena otezanim disanjem i nedostatkom kiseonika (svi snimci su uradjeni-ekg, UZ srca, holter, pluca i u redu su)

    Odgovoreno: 30. 05. 2020.
    • Kolika je srčana frekvenca izmerena? Svi pregledi koje ste uradili, dovoljni su za uvođenje terapije od strane lekara koji vas je pregledao (izabrani lekar, internista ili kardiolog). Možete po opštoj preporuci odraditi KKS, glukozu, AST, ALT, ukupni holesterol, trigliceride, ureu, kreatinin, natrijum, kalijum i kalcijum.

Komentari na pitanje: #170114

    • Najviša -135, kada mi je i dijagnostikovana tahikardija. Inače sam se javila lekaru zbog žiganja u predelu srca (nisam uopšte osetila tolike otkucaje). Posle uvođenja terapije (Verapamil), otkucaji variraju od 65-105, ali su u poslednje vreme praćeni tim nekim osećajem nedostatka vazduha, stalno uzdišem.