Zdravo, moj momak je bio pozitivan na koronu prvi test, na drugom testu je negativan ali on i dalje ima temperaturu do 37,5-prosek 37,2 vec 16i dan. Tu temperaturu ima samo preko dana, nocu ne. Ne pije nikakve lekove za temperaturu, ali ima i steptokoku pa sada pije amoksiklav. U nedoumici smo da li da popije lek za temperaturu ili da pustimo da se organizam sam izbori, ako je to uopste vise i pravilno?

    Odgovoreno: 30. 05. 2020.
    • Korona se mora isključiti sa dva uzastopna negativna testa, a test može besplatno uraditi kontaktiranjem covid ambulante nadležnog doma zdravlja. S obzirom da ovde imamo i potvrđenu bakterijsku infekciju, i pacijenta koji je trenutno na antibiotskoj terapiji, neophodno je javiti se na pregled lekara u covid ambulanti, kako bi se uradio pregled. Iako nije opšta preporuka da se spuštaju subfebrilne temperature, u ovom slučaju bih ipak savetovao da koristi EFERALGAN-C šumeće tablete (niska doza paracetamola sa dodatim vitaminom C), 2-3x dnevno, po potrebi.