Poštovani, Da li varikocela može da izazove sterilitet kod muškaraca, i da li se problem u vezi nje može trajno rešiti operativnim putem?

    Odgovoreno: 21. 05. 2020.
    • S obzirom na vaše godine, pretpostavljamda je prerano da vas pitam da li ste duže vreme pokušavali da dobijete dete, ali varikocela svakako može biti uzrok steriliteta, i to tako što utiče na smanjenje broja i pokretljivosti spermatozoida. Potrebno je da uradite pregled kod urologa, ultrazvuk testisa i spermogram. Ovaj poremećaj se može lečiti hirurški, ali to nije uvek neophodno.