Postovani,

    Imam 22 godine, žensko sam, spolno neaktivna. Muči me već dva mjeseca pulsiranje ispod pupka, aritmija, vrtoglavice koje su pocele od prije par dana., proljev koji imam svaki dan i osjecam krcanje crijeva. također mučnine. Pritom zbog korone i trenutne sitacije obustave posla, nisam bila u obavezi da ustajem rano, pa sam promijenila svoj ritam spavanja, te skoro svaku noć legnem u zoru ili oko sedam ujutro, ili legnem oko 00::00 pa se probudim oko tri pa legnem opet oko sedam. Također, prije dva mjeseca sam bila pod stresom i kasnila mi je menstruacija, što pripisujem tom stresu. Međutim trenutno nemam nikakvog stresa, menstruacije su normalne, ali imam ove ostale simptome. Šta mi Vi preporučujete. Da napomenem da sam uvijek blijeda i ne hranim se zdravo, ali to je oduvijek tako pa ne smatram da je značajno za sve ove simptome.

    Odgovoreno: 12. 05. 2020.
    • Potrebno je da uradite jedan opšti lekarski pregled kod svog izabranog lekara, sa EKG-om i osnovnom laboratorijom. Potrebno je uraditi i preventivni ginrkološki pregled. Kako je došlo proleće, najbolji je period da usvojite neke nove dobre navike. Lezite ranije i ustanite ranije. Svako jutro započnite čašom vode. Jedite sveže sezonsko voće i povrće. Potrebno je da se bavite unerenom fizičkom aktivnošću, predlažem plivanje ili vožnju bicikla. Ovo su idealne godine da postanete polno aktivni. To će imati povoljan efekat na vaše fizičko i psihičko zdravlje i opšti imunitet. Takođe savetujem, da ako već nemate, usvojite kućnog ljubimca.