Eritrociti RBC-3,85 MCV- 99 Gvoždje - 5,81 TSH- 1,94 Free T4- 15,79 Molim za tumačenje rezultata. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 31. 03. 2020.
    • Da li je ovo rutinski pregled krvi ili je indikovan od strane lekara, zbog određenih tegoba. Hormoni su u redu. Nizak broj eritrocita sa visokim vrednostima MCV i niskim gvožđem zahtevaju nadoknadu gvožđa i vitamina B12. Ukoliko su isključeni drugi uzroci anemije, i ukoliko niste alergični na neki od navedenih preparata, moja preporuka bi bila da dobijete jednu jednokratnu intramuskularnu injekciju OHB12, a potom terapiju nastavite oralnim ampulama tot'hema, jednom dnevno narednih mesec dana, jednom tabletom folnak 5 mg svaki dan, kao i vitamin C 500 mg 1 tableta dnevno.

Komentari na pitanje: #167770

    • Maja Tomić 01. 04. 2020.

      Nije od strane lekara. Osećam se već neko vreme loše. Smršala sam, pozli mi često, imam ubrzan rad srca, počnem da se tresem, bude mi hladno, imam vrtoglavicu i bleda sam. Pa sam zato želela da uradim neke analize.