Postovani, od koliko mg vitamina D bih trebala da pijem obzirom da sa rezultata krvi imam 20? Hvala.

    Odgovoreno: 20. 01. 2020.
    • Poštovana, terapiju mora odrediti Vaš lekar, posebno što različite laboratorije koriste različite metode određivanja ovog vitamina, pa su i referentne vrednosti drugačije. U većini slučajeva, sve ispod 75 nmol/l može se smatrati deficijencijom ovog vitamina. Moja preporuka je da koristite kapi VIGANTOL.

      Terapija se sprovodi postepenim povećavanjem od dve kapi dnevno, do najviše 10 kapi dnevno, uz obaveznu kontrolu kalcijuma i fosfora u krvi najmanje jednom mesečno, pored kontrole vitamina D.