Pozdrav.. Imam 17 godina i slucajno sam primijetila nateknut limfni cvor na vratu prije 6 mjeseci.Otisla sam doktoru i UZV glasi:Obostrano subangularno po manji uvecani uredno strukturirani limfonodus koji su najvjerojatnije reaktivni.Uz straznji rum MSCM-a lijevo manji reaktivni limfonodus.(Pratiti...)Nalazi krvi su bili uredni. Nemam nikakve druge simptome.Nisam bila prehladjena niti sam imala neku infekciju proteklih 6mj.. Nakon 6mj. otkako sam ih primijetila idalje su oteknuti :/ Isla sam na kontrolu i doktorica je rekla da je to normalno za moju dob i da 'vjerojatno' to nije nista.Da li trebam ici na neke daljnje pretrage i ima li potrebe za time? I moze li biti nesto ozbiljno u pitanju ? Hvala puno ..

    Odgovoreno: 15. 01. 2020.
    • Potrebno je ponoviti kompletnu krvnu sliku i ultrazvuk vrata, sa poređenjem nalaza. U slučaju bilo kakve progresije nalaza u odnosu na prethodni, potrebno je javiti se hematologu. Obostrano uvećani limfni nodusi su najčešće reaktivni nodusi usled virusne infekcije, ali se ne mogu sa sigurnošću isključiti ni drugi uzroci.