Dobar dan, Naime vec par dana imam bolove na desnoj strani grudnog kosa i ledjima. Bolovi su u pocetku zahvatali celu desnu stranu grudnog kosa i ledja, a sada osecam bol u 2 tacke, tj na ledjima izmedju lopatica i sa desne strane u grudima. Bolovi su najizrazeniji prilikom dubokog udisaja, ali i prilikom promene polozaja. Da li postoji razlog za brihu? Hvala unapred

    Odgovoreno: 15. 01. 2020.
    • Potrebno je odraditi opšti lekarski pregled, kompletnu krvnu sliku i proširrnu biohemiju, koja obuhvata bilirubine, enzime LDH, GGT i alkalnu fosfatazu, alfa amilazu kao i ultrazvuk abdomena, ako je moguće sa dobrom vizuelizacijom žučne kese i pankreasa.