Imam 40 godina. U pitanju je stitna zlijezda. U projekciji lijeve submandibularne zlijezde regija I reaktivni limfonodi su mi promjera do 10 mm a takodje i u regiji II su mi promjera do 14 mm. Ima li potrebe za brigom?

    Odgovoreno: 15. 01. 2020.
    • Potrebno je detaljno pregledati jezik, pod usne duplje, bukalnu sluznicu, ždrelo i indirektnu laringoskopiju, kod ORL specijaliste. Niste mi naglasili da li su žlezde bolne ili bezbolne. Drugi mogući uzrok može biti proces u predelu korena zuba.