Postovani,molim misljenje. Prepisana mi je Th Dovicin 2×1 tokom tri nedelje i vit.D 5000ij jednom dnevno(Dg Hronicna lajmska borelioza). E,sada,moje pitanje je sledece:da li je moguce prisustvo tezine i bola u dojkama zbog te terapije(par dana od pocetka uzimanja terapije su pocele tegobe)? Da li to moze biti i od stresa,loseg spavanja? Hvala.

    Odgovoreno: 21. 12. 2019.
    • Terapija tetraciklinima u visokim dozama može dati navedena neželjena dejstva. Osim unosa vitamina D u visokim dozima, neophodno je da tokom terapije ne unosite mleko, niti bilo koji mlečni proizvod. Takođe, ako ste na terapiji inhibitorima protonske pumpe, potrebno je da ih privremeno obustavite.