Pozdrav. Imam male kvrzice iznad kljucne kosti u rupi s obje strane. Blize su ramenu nego vratu. Nalaze se blize ramenu nego vratu s obje strane.. i imam jedan limfni cvor na vratu koji je malo veci od 1cm. Nalazi se malo ispod sredine vrata na lijevoj strani. Imao sam zadnja dva dana temperaturu 37.2.. ovaj limfni cvor na vratu mi je prisutan vec mjesec dana. Na desnoj sstrani iznad kljucne kosti sam otkrio kvrzicu prije dva tjedna a na lijevoj sam otkrio dvije kvrzice prije 4 dana. Nemam nocno znojenje, slabost, glavobolju itd.. Mozete mi reci dali je to sve razlog za brigu i dali je to opasno? Inace se osjecam zdravo i nemam nikakve smetnje.

    Odgovoreno: 12. 12. 2019.
    • Potrebno je da odradite kompletnu krvnu sliku, sedimentaciju, CRP i fibrinogen. Sa dobijenim nalazima se javiti izabranom lekaru koji će obaviti pregled i odlučiti šta dalje. Diferencijalno dijagnostički, neke od sledećih karakteristika palpabilnih limfnih čvorova vrata i supraklavikularnih jama, mogu nam biti smernice ka dijagnozi. Obostrano prisutni bezbolni limfni čvorovi najčešće ukazuju na virusnu infekciju. Jednostrano prisutni bolni limfni čvorovi najčešće ukazuju na bakterijsku infekciju. Jednostrano prisutni bezbolni limfni čvorovi mogu ukazivati na maligne bolesti. Sve ovo, može se analizirati samo uz klinički nalaz lekara koji vas je pregledao i uz dopunsku dijagnostiku.