Postovani, odvela sam dete od 2 i po godine kod doktora jer se zalilo na bol sa leve strane iza uha, a osetila sam malo brze uvecanje neke izrasline na tom mestu. Posle pregleda i odradjenih nalaza, ona misli da je to limfna zlezda koja se uvecala zbog prehlade. Dete ide u vrtic i poceo je da kaslje i kija danas. Dobio je sirup Cefaleksin 6ml na 12h. Kks je: WBC 15.2 NEU 6.40 LYM 7.39 MONO 1.07 EOS .191 BASO .175 RBC 4.66 HGB 109 HCT 32.7 MCV 70.1 MCH 23.4 MCHC 334. RDW 12.6 PLT 333. MPV 7.75 Zatim, CRP je 0.08. Brine me sto kaze da ne bi trebalo da je ovo neki problem. Sta Vi mislite? Hvala!

    Odgovoreno: 21. 11. 2019.
    • Jednostrano uvećani limfni čvorovi, bolni, uz simptomatologiju koju ste naveli i laboratorijski nalaz, ukazuju na bakterijsku infekciju. Antibiotik se dozira najpreciznije prema telesnoj masi, mada postoje i preporuke po godinama starosti deteta.