Postovani, Vadila sam krv i rezultati su sledeci Se 47mm/h Leukociti 8 Hemoglobin 104 Hematokrit 32.5 MCV 79.9 MCH 25.6 Glukoza 4.43 Holesterol 5.16 Crp 10.79 Fibrinogen 7.6 Urin je uredan skroz Pitanje je sledece. Sedimemtacija crp i fibrinogen su poviseni, a rezultati hemoglobina, hematokrita, mch i mcv su snizeni. Sta moze biti u pitanju? Da napomenem, da imam jak kasalj, par noci unazad i povracam, pluca me doslovce bole pri kaslju, a nocu otezano disem kad lezim nanledjima i na levom bokui, lakse disem kad sam okrenuta na desni bok.... Dajte savet sta dalje, i pretpostavlu sta je u pitanju. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 11. 2019.
    • Ako prelistate niže, pročitaćete slične odgovore koje sam dao pacijentima. NAJČEŠĆA GREŠKA PACIJENTA JE DA KADA IMA TEGOBE, ODE SAM U PRIVATNU LABORATORIJU I ODRADI ANALIZE. Dijagnozu ne postavlja laboratorijski nalaz, već pregled lekara. Laboratorija je samo dopunska dijagnostika. Pošto ste krenuli od tačke C ( A-anamneza, B-pregled, C-dopunska dijagnostika), sa nalazima kojebimate, pravo kod lekara.