Vec nekoh mesec dana desava mi se da osetim pritidak u grudima i nepravilan rad srca, pokusala sam to da ignorisem sve dok me jednom nije oblio hladan znoj, osecala sam jak rad srca i bila nekako deozorjentisana. Otisla sam u hitnu ali su rekli da je ekg dobar i ubedili me da je to vrv samo napad panike(i da mi je pritisak nizak). Cvrsto sam u edjrna da nije to pa sam otisla i na ultrazvuk srca gde su mi rekli da je sve okej. Ne znam sta da radim jet mi se i dalne desava da imam napetost u grudima, nagon za podrigivanje( i ako ne mogu uvek da podrignem) i kad disem kroz nos ocecam kao da ne mogu skorz da udahnem kako treba. Molim vas da mi predlozite gde da odem ili sta da radim.

    Odgovoreno: 20. 09. 2019.
    • Potrebno je da se uradi detaljan opšti lekarski pregled koji uključuje pregled usta i ždrela, palpaciju (pipanje) dostupnih limfnih čvorova, auskultaciju (slušanje) srca i pluća, uz merenje krvnog pritiska (TA), saturacije kiseonika (SaO2%), i pulsa, auskultatorni (slušanjem), palpatorni (pipanjem) i perkutorni (kucanjem) pregled abdomena, pregled perifernih pulseva i osnovni neurološki pregled. Sve ovo može obaviti vaš izabrani lekar. Potrebno je uraditi kompletnu krvnu sliku sa leukocitarnom formulom i osnovnu biohemiju. Preporučujem da kao dodatnu analizu odradite i dva hormona štitne žlezde, fT4 i TSH. EKG-om i ultrazvukom srca isključene su ishemijske bolesti, kao i bolesti valvularnog aparata srca.