1. Ukočenost u predelu vrata

    Pitanje broj: #158667

    Već dve nedelje javljaju mi se problemi sa vratom. Imam osećaj ukočenosti u vratu, sa obe strane, koji se ponakad širi i na vilicu. Takođe, imam osećaj knedle u grlu i otežanog gutanja. Radila sam kontrolu hormona štitne žlezde koji su u redu i ultrazvuk štitne žlezde koji je u redu. Koji je vaš savet? Hvala!

    Odgovoreno: 14. 08. 2018.
    • Poštovana,

      Prvo bih vam savetovao da se javite neurologu, da bi se isključila neka neurološka problematika, nakon toga dolazi u obzir fizijatar i verovatno neka fizikalna terapija.
      moguće da se radi o cervikalnom sindromu, ali je potrebno obaviti dodatne preglede i možda snimanje vratnog dela kičme o čemu ćete se dogovoriti sa neurologom ili fizijatrom.