1. Vrtoglavica i napad panike

    Pitanje broj: #152145

    Poštovani,

    Jučer u gradu, kada sam ušao u prostoriju punu ljudi doživio sam napad, pritisak u glavi i u prsima, gušenje, osjećaj da ću izgubiti svejst, vrtoglavicu. Broj ljudi mi se udvostručio i imao sam jako loš osjećaj. Izlazio sam nekoliko puta na čist zrak, da mi bude bolje, ali čim se vratim unutra pojavljuju se sve isti simptomi. Pozvao sam hitnu, rekli su da sam ok, da je razlog promjena vremena, imao san normalan  krvni pritisak i napisali su u nalogu: ubrzano disanje, gušenje, pritisak u glavi i u prsima.
    Na putu do kuće sam povratio. Javio sam se ponovo službi hitne pomoći i tamo su mi da li injekciju protiv vrtoglavice. Možete mi objasniti što mi se desilo?

    Odgovoreno: 19. 05. 2017.
    • Poštovani,

      Posavetujte se sa svojim izabranim lekarom, on će znati da li treba i kome da Vas uputi. Zbog pojave vrtoglavica trebalo bi da posetite neurologa. Ukoliko vrtoglavica nije razlog pojave takvih simptoma, moguće je da ste imali napade panike, u tom slučaju posavetujte se i sa psihijatrom.