Poštovani, htio bih da mi prokomentarišete nalaz, najviše me zanima stavka "urea" i zašto ona ide van granica normale (kod mene je tačno 8, a kreatinin 92) , koji su uzroci? Kako to spriječiti? Hvala vam puno!

    Odgovoreno: 18. 04. 2016.
    • Poštovani,
      Koncetracija urea u krvi zajedno sa kreatininom služi za osnovnu procenu funkcije bubrega ali i jetre.
      urea je kranji produkt metabolizma belančevina, koja se metaboliše u jetri a izlučuje putem urina.
      koncetracija se može bitno menjati u ovisnosti koliko ste konzumirali belančevina/mesa/ pre davanja krvi za pregled.
      naravno kod bolesti jetre i bubrega vrednosti su često povećane.
      u vašem slučaju potrebno je ponoviti nalaz, uz prethodno konzumiranje umerenih količina mesa i drugih belančevina.