Postovani dr cupina, javljala sam vam se u dva navrata prosloga mjeseca, te ste mi vi davali smjernice kako i sta da uradim od pregleda i nalaza. Od kraja februara iako samvadila nalaze koji su bili ok, ja sam se naprasno lose pocela osjecati, malaksalost, mala tj. Blago povisena temperatura, umor, glavobolja, kostobolja, osjecaj neke navucenosti na glavu, pospanosti, depresije usljed svega toga. Nalaze sam davala 19. O3, krv u redu, urin u redu, monociti povecani na 11. 500, a normalnood 4 do 7, 4reuma faktora negativni, te tsh hormon 5. 28 (sto bi upucivalo na hipotireozu, a napomenula sam da sam rodjena bez lijevog reznja) t3i t4 su ok, endokrinologu jos uvijek nisam otisla, planiram uskoro, stanje mi je krenulo na bolje pa se sve vratilo, lose i spavam i jako sam nervozna. Iako ste mi rekli da uradim rtg sinusa snimak u drzavnoj bolnici nije uspio vec je ljekar koji je tumacio rekao da se isti doimaju voluminoznijim. Takodje vi ste rekli da ta temperatura niska koja se povremeno javi moze biti od sinusa, pa nisam. Odustala tragajuci uzrok uprmos neuslovima drzavne bolnice. . Tako da sam danas otisla u renomiranu orl privatnu polikliniku, gdje mi je dr rekao na nekim najsavremenijim uredjajima i mikroskopima da je u pitanju teza upala sinusa bez gnoja i sekrecija, da je sluznica upaljena i otecena te mi naredio kontrolu za 6 dana. Dao mi je da pijem klacid (klaritromicin antibiotik) 2x 1 500 mg7 dana, aerius tablete 5 mg 1x1 10 dana, sprej za nos meralis 2x2 7 dana, te mi je dao neki lijek etol fort 400 mg 3x1,. Mene zanima vase misljenje, jer je i vasa dosadasnja analiza mene usmjeravala u pravcu otkrivanja uzrocnika tegoba. Takodje, mozda i malo glupo pitanje, ja odmalena ne znam ili bolje reci ne mogu progutati tabletu, pa je mrvim, i popijem, da li tako mogu sa i gore navedenim tabletama. Molim vas da oprostite na opsirnosti izlaganja, i ako moze neki savjet. Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 05. 04. 2016.
    • Poštovana,
      Predlažem:
      1. Sprovesti predloženu orl terapiju/ukoliko imate problem sa gutanjem može se lek usitniti, potom popiti/
      2: obavezna konsultacija sa spec endokrinologom, koji će verovatno tražiti da se urade tpo at i tg at
      ovi pregledi i terapija povoljno će uticati na vaše bolje rasposoženje!