Postovani. Vec dve nedelje imam vrlo nizak pritisak, 90-60, i vrlo malo se popne, i opet vrati, e sad pre neki dan sam ustala iz kreveta i pocelo je naglo da mi se vrti u glavi i da mi se okrece soba. Nisam osetila nesvesticu kao kad padne pritisak pa se naglo ustane. Da li je to zbog pritiska, ili mozda psihicke prirode, jer bolujem od anksioznog poremecaja.

    Odgovoreno: 19. 03. 2016.
    • Poštovana,
      Pritisak koji vi imate jete nižih vrednosti ali je to vaš pritisak, kao takav, ne predstavlja opasnost po vaše zdravlje.
      samo vam dajem nekoliko saveta: nositi flašicu sa tečnosti (popiti po gutljaj kada ste i najmanje žedni) , naročito u toku leta, jutarnje ustajanje (prvo sesti uz kraći odmor) , nakon toga lagano ustati, biti oprezan kod tuširanja mlakom vodom.
      u vašem slučaju moguća je kombinacije upotrebe anksiolitika i u uslovima prirodno niskog pritiska
      nema razloga za zabrinutost