Postovani, bolujem od gihta. Neki doktori mi kazu da mogu u ishrani da konzumiram mlijecne proizvode i jaja a neki kazu da ne smijem. Molim vas, pojasnite mi.

    Odgovoreno: 05. 03. 2016.
    • Poštovana,
      Osnovni princip ishrane u vašem slučaju je umerenost
      izbegavati u obrocima veće količine mesa, iznutrice, puretinu, salame, sardine. . .
      jesti umereno: manje količine mesa, ribe, , mleko, jogurt, svež kravlji sir, jaja. . .
      izbegavati alkoholna pića
      uzimati više tečnosti
      vaš izabrani lekar treba da vam izda "ishrana bolesnika joji boluju od gihta" i hranite se u skladu sa tim uputstvom