Postovani, u poslednjih mesec dana imam konstantno glavobolje. Ujutru je ne osetim i u toku dana mi se javlja tako da je na kraju dana najjaca. Ali bol ni u jednom trenutku nije intenziteta da ne mogu da ga izdrzim i da moram da popijem tabletu. Osecam da mi je lakse kad sam napolju, ali bol se vrati cim udjem unutra.

    Odgovoreno: 23. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Za prvu fazu dijagnostike glavobolja:
      opšti lekarski pregled, osnovna laboratorijaska dijagnostika uključujući obavezno šećer i krvi i lipidni status
      rtg pns (paranasalnih sinusa)
      merenje krvnog pritiska i ekg snimak srca
      nakon ove faze, eventualno, sledi pregled neurologa