Od prošle večeri imam jako nelagodan osećaj u želudcu (nalik jake količine vreline) , bol u glavi, malaksalost i osećaj mučnine u grlu, e sad poslednjih par sati osećam slab bol u preponama kada uputim jači pritisak na predeo želudca, doduse juče sam počeo da koristim zeleni čaj (tri šoljice) pa me je zanimalo da li je to možda od naglog konzumiranja čaja ili postoji možda neki drugi problem. Trenutno držim dijetu (skoro dve nedelje i nisam osetio nikakve nelagodnosti sve do juče, redovno vežbam, možda i više nego što treba, ali u određenom vremenskom periodu. Samo me zanima vaša dijagnoza po ovome što ste pročitali, da li bi trebalo da hitno odem kod svog doktora, da povećam unos hrane ili da prestanem sa korišćenjem čaja. Hvala unapred. -ivan

    Odgovoreno: 18. 02. 2016.
    • Poštovani,
      Radi se o nagloj promeni režima ishrane na koju želudac reaguje, odgovarajućim probavnim simptomima
      koji mogu dati navedenu simptomatologiju, naročito kod osoba sa osetljivom sluznicom želudca.
      ukoliko se tegobe nastave, potrebno je uraditi dijagnostiku, po predlogu gastroenterologa