Dobar dan, imam 19 godina, i pijem sanval oko 8 meseci konstanto. Prvo sam poceo sa 5mg pa na 10 mg i zadrzao sam se na tome i tu stojim nekih 6 meseci nisam povecavao dozu jer me zestokko uradi. Planiram da se skinem poceo sam danas smanjio sam na 5mg i trebalo mi je malo duze da udjem u san. Kad sam na 10 mg opasno haluciniram, kad m udari efekat desava se sledece: promenim boju kojom gledam ne vidim normalno nego zuto, skupe mi se oci ne mislim zenice nego oci nekako mi se skupe uvuku, u sta god da pogledam iskrivi se, kad stavim ruke na zid imam predstavu da guram zid i da ga pomeram kad stojim na tlu imam osecaj da surfujem. Kad zatvorim oci imam osecaj da me neko zagrli osetim ruke na meni, i jos mnogo toga. Kad legnem i zatvorim oci vidim ljude kako stoje oko mene a nekad i paukove i bube i kad me doticu po licu osecam dodire kao da su stvarni. Pomalo mi je i zanimljivo ali pored toga opasno mi je sanval unistio memoriju, zaboravljam mnogo ali mnogo, ostavljam upaljene ringle zaboravim do pre par sekundi gde sam sta stavio, zaboravim neke vazne dogadjaje. Znaci pocinjem da primecujem i u faci da sam se nekako promenio oci su mi se nekako smanjile kao kod efekta onog kad me udari posle doze cini mi se da su mi sada tako stalno oci skupljene. Eto imam volju da se odviknem i da vas pitam da li ce mi se memorija vratiti? Ii hocu li se vratiti u normalu. Pozdrav i izvini te sto sam se raspisao, morao sam.

    Odgovoreno: 08. 02. 2016.
    • Poštovani,
      Uradite detaljan psihijatrijski pregled i psihološka testioranja, te postupite u skladu sa nalazom.
      naoružajte se optimizmom, jer sve promene koje navodite, mogu se smanjiti ili nestati ukoliko slušate i radite po gore navedenim spec. Nalazima