Postovani, kontrolisala sam rezultate na moj zahtev i poviseno mi je gvozdje, vrednost 37. 2 maximum 26. Ast/pt ast/ot urea kreatinin gfr krvna slika i sever 4. 6 sve u redu. Kom lekaru dalje da se obratim i sta by mogao biti razlog povisenog gvozdje? Hvala

    Odgovoreno: 29. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Bez velike brige, to nije enormno povećanje koncetracije serumskog fe.
      možda ste uzimali neke prepaate u kojima ima gvožđa ili konzumirali hranu sa više željeza.
      u svakom slučaju ponovite nalaz serumskog fe, feritina; uibc, tibc
      nakon toga javite se lekaru