Postovani, u poslednjih nekoliko nedelja primetila sam ujutru kada se probudim belicastu skramu na usnama. Takodje mi se ponekada desava da je bude i u ustima, nakupi se izmedju obraza i desni. Redovno odrzavam oralnu higijenu ujutru i uvece. U toku dana mi se ne pojavljuje, samo ujutru kada se probudim. Molim vas da mi pomognete, jer zaista ne znam sta je to i sta da radim. Hvala.

    Odgovoreno: 25. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Postoji mogućnost da se radi o naslagama izazvane množenjem gljivice candida.
      ona se nalazi u fiziološkom stanju u usnoj šupljini ali kada padne otpornost organizma, one se ubrzano množe.
      potrebno je da se uzme bris, sa jezika i sluznice usne šupljine. Na kulturu -gljivice candida albicans
      nakon uzimanja brisa, ispirajte usnu šupljinu sa rastvorom sode bikarbone.
      uradite opšti lekarski pregled sa laboratorijskom dijagnostikom.
      takve tegobe mogu davati i stomačne tegobe.