Imam aritmije, trnjenje ruke, bol u vratu i ramenu, slabost u telu, nesvestice, bol u grudima sa leve strane, nekada i u sredini. Zadnjih par dana bol u grlu i produktivni kasalj ekg i laboratorija -rezultati dobri. Zanima me da li je moguce da se radi o koksaki virusu? Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Postoji mogućnost infekcije sa koksaki virusima koji se vežu za srčani mišić, bez obzira što je ekg nalaz uredan.
      potrebno je da uradite dinamuku titra antitela na gore navedene viruse u 2 navrata.
      time se sa velikom verovatnoćom isključuje infekcija sa koksaki virusima.
      ukoliko je nalaz pozitivan na svežu infekciju, sa navedenim virusima, javiti se kardiologu