Postovani, poslednjih par godina mi se javlja problem sa pritiskom u glavi, koji traje nekad i po 2 meseca, pa prodje neko vreme, mesec-dva-tri ako imam srece, pa se ponovo pojavi i tako vec par godina. Osecaj bih opisao kao kada se sagnete i osecate pritisak u glavi, ocima, samo sto je meni to konstanto, a kada se saginjem tada je stvar jos gora. . Krvni pritisak mi je obicno normalan (125-80) , nemam hipertenziju, i zapazio sam da jacina pritiska u glavi ne zavisi od krvnog pritiska. Ono sto sam za ovih par godina primetio je da se problem obicno pojavi kada recimo koristim kortikosteroid (pulmicort) , ili kada pijem suplement tribulus, za koji je poznato da povecava nivo testosterona. Bio sam kod kardiologa - kaze sve je u redu. Uradio sam usg gornjeg i donjeg abdomena - sve je u redu. Bio sam kod endokrinologa i uradili smo šuk, urin, urea, kreatinin, ast, alt, alp, k, na, urin, od hormona tsh, ft4, testosteron, kortizol u 8h i 18h, prl, lh, fsh, acth. Sve je u ref vrednostima s tim da je testosteron 3, 71 pri nizoj granici, i kortizol u 18h malo ispod donje ref. Vr. Bio kod neurologa, karotidne arterije su ok, i uskoro cu na rentgen vratnog dela - po preporuci neurologa, mada mislim da je problem oko hormona i zlezda. Molim vas da mi date savet u kom pravcu da krenem dalje, na koje preglede ili kog lekara, posto problem nazalost ne prolazi sam od sebe. Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 06. 01. 2016.
    • Poštovani,
      Uradite još tcd-transkranijalni dopler krvnih sudova. Glave
      na kraju ostaje msct glave sa angiografiom.
      mislim da vas kroz dijagnostiku i dalje vodi neurolog.