Poštovanje zbog glavobolje, vrtoglavice, umora i jako slabog pamćenja sam se javio lekaru, koji me je poslao da uradim analizu krvi i mokrace, stitnu zlezdu i pregled stolice. Svi nalazi su odlični, samo mi je malo veća masnoća i trigliceridi. A iz stolice su ustanovili da mi je candida spp u vecem broju. Ono sto mene zanima jeste, da li je candida uzročnik te glavobolje, i loseg pamćenja ili možda treba da vršim još neke dodatne preglede? I da napomenem, da ja uopšte nemam stomačnih problema samo i svi problemi su vezani za glavu. Pozdrav

    Odgovoreno: 26. 12. 2015.
    • Poštovani,
      Veća koncetracija kandide u stolici je najčešće odgovor na neko drugo stanje, praćeno padom imuniteta.
      mislim da u vašem slučaju kandida nije razlog za glavobolju, vrtoglavicu i loše pamćenje.
      potreban je neurološki i orl nalaz, nakon čega treba očekivati razjašnjenje vaše dijagnoze.