Poštovani, imam 26 godina. Prije tri godine pojavile su mi se strašne vrtoglavice sa zamagljenim vidom koje su trajale dvije sedmice. Uradila sam pretrage neurologa, orl obradu, interniste, krvnu sliku, svi su nalazi bili uredni. Bila sam kod prihijatra koji je rekao da je možda posljedica anksioznosti. Prošle su takve vrtoglavice i nikada više nisam imala takve kao prije tri godine, ali je ostao osjećaj nestabilnosti i težine u vratu. Imam hashimotov tireoiditis, ne pijem terapiju jer su mi uredni hormoni dugo vremena. Imam izravnatu cervikalnu lordozu. Inače kada dobijem menstruaciju simptomi nestabilnosti i ošamućenosti se pogoršaju i zamagljen mi je vid, pritisak u očima. Da li su ove vrtoglavice hormonske prirode ili šta još da učinim od pretraga? Može li biti od vratne kičme? Često sam umorna i imam težinu u glavi. Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 14. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Ukoliko ste detaljno uradili gore navedene specijalističke nalaze, kao i opsežnu laboratorijsku dijagnostiku
      uradite i oftalmološki pregled, rtg vratne kčme u 3 pravca i zatražiti pomoć od fizijatra.