A vase misljenje za fibroglandularne i fibrocisticne dojke? Posto je moj ginekolog rekao da je taj nalaz uredu. Kome sada da se obratim i da li to moze biti opasno. Ne znam da li je bitno da napomenem da je babina rodjena sestra imala rak dojke. Ne znam da li to spada u blizak rod.

    Odgovoreno: 08. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Najbolje je da se sa uz nalazom dojki. Obratite onkohirurgu. On će vam sigurno protumačiti vaš nalaz
      i nadam se razjasniti sve vaše dileme.
      u buduće se redovno pregledajte, kao i sve druge žene, godišnje uradite uz dojki i mampgrafiju u skladu sa važećim protokolom. Ukoliko radite sve preventivne preglede, uključujući i samopreglede, nema razloga za vašu zabrinutost,
      bez obzira što u daljoj porodici po majčinoj liniji ima obolelih.