Postovani, kada se prehladim imam neugodnosti u donjem delu stomaka, rekla bih kao prehlada mokracnih kanala, mada mi se povremeno desava da ta neugodnost bude i u desnom delu, od kuka na nize, do preponskog dela i po nekad mi tek tek malo trne desna noga. Primetila sam to jos pre oko 3 godine, bila na uz abdomena, rekli su da je sve u redu, bila sam i kod hirurga na pregledu zbog slepog creva, rekao je da je i sa time sve u redu. Onda su mi rekli da je to moguce zbog otezanog varenja, kao problemi u crevima zbog kamenaca u zuci koje sam imala. Sada pre 6 nedelja sam operisala zuc, i prehladjena sam upravo, i opet mi se to pojavljuje. Da li je to ipak samo simptom neke 'prehlade stomaka' kao upale mokracnih kanala, ili tome slicno, ili je potrebno da insistiram na daljim analizama? Jer to nisu izrazeni simptomi, vrlo su blagi i nestaju kada se utoplim, samo su malo mozda neobicni, to me je navelo na zabrinutost. Hvala

    Odgovoreno: 07. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Pošto ste uradili opsežnu dijagnostiku predlažem da za vreme prehlade, uz osnovnu terpiju za prehladu, uzmete
      flobian cap 1x1 pola sata pre jela i nolpazu a 20 mg 2 sata iza jela -do 14 dana.
      u startu dati urin na pregled. Ukoliko nalaz u urinu ne bude uredan, javiti se izabranom lekaru.