Postovani, analiza krvne slike mi je dala sledece rezultate: ast 24 alt 34 alp 123 gama gt 66. Po referentnim vrednostima vidim da mi je gama gt povisen. Sta to znaci? Inace alkohol ne konzumiram. Samo sam pre odlaska na vadjenje krvi greskom pojela kasicici slatkog od tresanja.: - (ima li veze sa tim? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 07. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Povećane vrednosti gama gt, je značajan indikator oštećenja jetreno žučnog sistema naročito kod opstruktivnih fenomene.
      kod va se radi o malom povećanju koncetracije gamagt, bez većeg dijagnostičkog značaja za bolesti jetre.
      male vrednosti mogu se naći i kod bolesti nekih drugih organa: npar, bubrega mozga. . . . .
      predlažem da pratite vrednosti gama gt, sgot-sgpt, af i uradite uz abdomena.
      u slučaja novih značajnih povećanja vrednosti, javiti se gastroenterologu ili infektologu radi dalje dijagnostike