Postovani, u poslednje vreme (skoro dva meseca) , sta god da pipnem mene pecne. Pocelo je sa kvakom na ulaznim vratima, kasnije slavina i voda sa slavine, a sad vec bukvalno sve! Ometa me u svakodnevnim aktivnostima, jer uopste nije prijatno, nekad bude i jace nego obicno. Prozor, sporet, kompjuter, naocare, ljudi koje dodirnem u prolazu. . . Pocinjem da se brinem da sa mnom nesto nije u redu. Molim vas da mi pomognete, sta da radim?

    Odgovoreno: 07. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Radi se o pražnjenju statičkog elektriciteta, koji se kumulira u organizmu zbog kombinacije određenih vrsta odjeće, obuće, trenja i suhog vremena. Sem blage nerovoze i zamora nema štetnih efekata po organizam
      preporučujem da prežnjenje obavite celim dlanom na neki metalni predmet, ili duže zdržavanje ključa u bravi i slično
      nemojte nositi odeću od veštačkog poliestera. Nosite pamučnu odeću i cipele sa đonovima koji su dobri provodnici
      elektriciteta. Ova fenomenologija ima prolazni karakter, tako da ne pridajete veliki značaj.