Dobro vece, kupila san da pijem selenium. . . Zanima me koliko vremenski smeju da se piju te tablete? Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 28. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Selen kao jak antioksidans, predviđen je za duži terapijski period.
      koliko se dugo koristi, zavisi od razloga zbog čega ga koristite.
      ukoliko su obične dnevne doze 55 mcg, treba ga koristiti najmanje 3 meseca.
      ukoliko su maksimalne dnevne doze prepisane kod nekih bolesti 200 mcg-treba biti obazriv jer može imati i štetne efekte.
      što ranije preći na ishranu bogatu selenom.