Poštovani, u poslednjih par mjeseci imam više problema za koje mislim i da su povezani. . Naime, u poslednjih 3-4 mjeseca ugojila sam se 7-8 kg, a da pritom nisam jela više nego inače. . Čak sam jela manje, pogotovo tokom ljeta. Uz to, svakim danom sam sve umornija, nemam snage za svakodnevne aktivnosti, već samo osjećam potrebu za ležanjem i odmaranjem. Takodje, treba mi dosta vremena da zaspim (nekad i 2-3 sata) , ali zato spavam i po 10-11 h. Uz to su još i promjene raspoloženja, malaksalost, nekad i anksioznost. Ono što smatram da je važno da znate jeste to da trudnoća nije u pitanju, takodje rad štitaste žlijezde je normalan, i šećer mi je u granicama normale. Molim vas, ukoliko mi možete pomoći ili me posavjetovati, bila bih vam jako zahvalna. Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 02. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Ukoliko ste obavili sveobuhvatnu laboratorijsku dijagnostiku, hormonski status, pregled ginekologa, i svi nalazi bili u referentnim vrednostima, obaviti razgovor sa psihologom. Dalje postupiti u skladu sa nalazom psihologa i izabranog lekara.