Poštovani, gotovo dve godine unazad mi se događa ' padanje mraka na oči ' prilikom ustajanja bilo iz ležećeg bilo iz sedećeg položaja svakodnevno i često, ali ređe noću nego tokom dana. Nedavno zbog malog unosa hrane tokom dana i 0 šećera + napornog treninga doživela sam neurološke ispade slične tia ali su ustanovili da je zbog pada šećera nakon odrađene mr glave i eeg-a koji nisu pokazali nikakve nepravilnosti. Kardiološki nalaz - fiziološka respiratorna aritmija, terapija nije potrebna. Ginekološki jedna stabilna paraovarijalna cista. Krvna slika odlična sem blago povišenih vrednosti holesterola. Hormoni štitne žlezde odlični. Šećer merim više puta na dan i kreće se od 4. 3 do 6. 3. Ne jedem rafinisane šećere i proizvode od brašna. Interesuje me da li imate ideju otkud to ' padanje mraka '? Da li postoji mogućnost da je od kompjutera jer tri dana ga nisam koristila i ' padanje mraka ' se proredilo. Da dodam, posle tih neuroloških ispada imam strah od ponovnog napada i osećam malaksalo i u povremenom strahu od mogućeg ponavljanja. Takođe, dešava mi se kao da se malo pogubim u vremenu i prostoru na sekundu, dve. Odužila sam, ali nadam se da me razumete. Pozdrav i hvala unapred na odgovoru! P. S imam dioptriju -1. 25 i redovno kontrolišem vid.

    Odgovoreno: 21. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Vi ste zaista uradili iscrpnu dijagnostiku, ali su tegobe ostale.
      predlažem da uradite još testove za funkciju labirinta-orl pregled.
      možda se radi o klasičnom premoru, te savetujem da uzimate mg 300 direct
      1x1 otopiti u ustima do 2 meseca. Ukoliko se tegobe prolongiraju i dalje
      obaviti ponovni neuropsihijatrijski pregled.