Postovani, molim vas za tumacenje rezultata mje krvne slike. Narocito molim za pojasnjenje smanjenog broja neutrifila i povecanog broja limfocita. Do sada mi je krvna slika uvek bila u redu. Napominjem da koristim jeanine kontracepcijske pilule, na dan davanja krvi bio je kraj ciklusa i dva dana pre davanja krvi sam pila tablete panlaks za prociscavanje creva zbog uz abdomena. Zanima me da li je ista od ovoga moglo da utice na neutrifile i limfocite i da li je ovo uredan nalaz? Unapred hvala. Sedimentacija eritrocita - 5 leukociti - 4. 93 eritrociti - 4. 78 hemoglobin - 133 hematokrit - 41. 3 mcv - 86. 4 mch - 27. 8 mchc - 321 rdw - 12. 5 hdw - 23. 7 trombociti - 334 mpv - 7. 00 neutrifili - 36. 7 limfociti - 49. 5 monociti - 8. 2 eozinofili - 2. 6 bazofili - 0. 7 luc -2. 4 glukoza - 4. 4 urea - 3. 8 kreatinin - 49. 0 mokracna kiselina - 169 bilirubin ukupni - 8. 0 bilirubin direktni - 3. 0 holesterol - 5. 64 hdl - 1. 83 ldl - 3. 48 trigliceridi - 0. 72 kalcijum - 2. 44 gvozdje - 18. 1 ast - 21 alt - 22 gama gt -9

    Odgovoreno: 22. 07. 2015.
    • Poštovana,
      U vašoj krvnoj slici ima diskretno povećanje lymfocita na račun neutrofila. Mislim da ovaj diskretan poremećaj
      ravnoteže u krvnoj slici, nisu posledica razloga koje ste vi naveli, već verovatno odbrambena reakcija na neku blagu
      virusnu infekciju. Vaši biohemijski parametri su u fiziološkim granicama, što je vrlo bitno.
      predlažen da za 7 dana ponovite kks, bez ikakve terapije, kako bi se sagledala dinamika neutrofila u odnosu na limfocite.