Postovani, imam problema sa (sviranje, zuborenje, vibracija) u plucima. Ispod desnog plunog krila, od zeludca desno kod kosti. Ne desava se uvek i nema neko odredjeno vreme, najcesce dok lezim na boku onda dolazi do najveceg izrazaja. Desava se mozda vec mesec dana. Radio sam snimanje pluca pre 20 dana i pulmolog nista nije nasao, rekao je da je nalaz uredan. Tad kad sam isao kod njega na pregled nista nije sviralo u plucima. Radio sam i spirometriju. Nalaz je isto dobar. Ne znam nikog u mojoj okolini ko ima ovakav problem niti na netu mogu da nadjem. Prestao sam da pusim, ima skoro 1. 5 mesec (5 god pusac) pa se tesim da nije to mozda od toga, da sam poceo da se cistim. Vise i sam ne znam sta da radim. Glupo mi je da idem non stop kod lekara i da ispada da umisljam. Kada uzmem neciju ruku i stavim na moja pluca i disem ljudi se isprepadaju osete vibracije. Ali opet naglasavam da to nije uvek najcesce u krevetu. Hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Ukoliko ste uradili laboratorijsku, rtg dijagnostiku i deo funkcionalne dijagnostike pluća
      uradite još: kutane testove na inhalacione i nutritivne alergene, zasićenost krvi na nivou pluća sa kiseonikom.
      ukoliko se tegobe nastave sledi dalja dijagnostika pod nadzorom pulmologa.
      za to vreme uzimajte gelomyrtol cap 2x1 sa dosta tečnosti (moguće zaostali povećani sekret u plućima) .