Imam problem jedan vec duze vreme, javlja mi se bol u predelu rebara sa leve strane ispod pazuka otprilike i u predelu ledja visoko gore isto sa leve strane uglavnom kad se izstezem na desnoj strani i kad udahnem duboko osetim kao da me utegne u tom predelu rebara i ledja. Da li to moze da bude neki simptom da nesto nije u redu sa srcem. Isto ne mogu da spavam na levoj strani osecam neku nelogodu, neprijatan osecaj. Pritisak uglavnom 130/85,

    Odgovoreno: 11. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Za svaku bol koja duže traje, potrebno je pokušati naći razlog bola.
      u vašem slučaju predlažem da se uradi osnovna laboratorijska dijagnostika i rtg pluća.
      velika verovatnoća, radi se o tkz pleurodiniji, tj bolu koji potiče iz plućne ovojnice ili međurebarnih mišića.
      uzimati 4-5 dana antireumatike/spedifen 400 ili dexomen granule 2-3x na dan u pola čaše vode)
      obavezno se javiti lekaru, jer uzročnici mogu biti različiti (bakterije, virusi. . . Ali i neka druga stanja i blesti.