Dobar dan, imam 29 godina visok sam 173cm i imam samo 54 kg svih ovih godina pokusavam da se ugojim i kada se desi da dobijem 5-6kg na prvu prehladu ili na ilzgubljen rucak ja to odmah izgubim, dali mozete da mi preporucite nekog doktora, specijalistu kome bih mogao da se obratim ili neki tretman koji bih trebao da preuzmem kako bih uspeo da dodjem do neke normalne tezine za svoju visinu naravno. Hvala vam unapred

    Odgovoreno: 10. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Prvo uradite proširenu laboratorijsku dijagnostiku:
      se. Kks salf, crp, šuk, urea, kreatinin, hol, hdl, ldl, trig, bilirubin, proteini, albumini, ast. Alt, ygt, fe, feritin, ca, k, mg
      hormone štitne žlezde: ft4 i tsh. Možete uraditi i pregled stolice na ciste crevnih protozoa i parazite-crevne glistobavezno uraditi i ekg nalaz i nalaz saturacije hemoglobina sakiseonikom.
      nakon uvida u gore navedene nalaze, lakar će nakon pregleda, odrediti, eventualno dalju dijagnostiku ili dati savet
      za vaš svakodnevni životni ritam.
      u svakom slučaju, možete se baviti i dalje umerenom fizičkom, aerobnom, rekreativnom aktivnosti (jačanje snage srca i
      funkcije pluća)
      dr ćupina nenad