Poštovani, treba mi informacija da li pacijent sa prelomom kuka koji je odbio operaciju i ima gips, ima pravo na kućnu negu u smislu da dolazi sestra/tehničar koji bi menjali pelene i presvlačili ga? Da li se može tražiti neki uput ili nalog od lekara opšte prakse? U pitanju je baba koja ima 82 godine. Hvala.

    Odgovoreno: 10. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Pravo na kućnu negu, je regulisano posebnim članom iz zakona o zdravstvenoj zaštiti.
      sa ovim članom upoznat je izabrani lekar, koji će na osnovu priložene medicinske dokumentacije
      popuniti odgovarajući obrazac, i dokumentaciju poslati nadležnoj lekarskoj komisiji.