Bila sam neki dan na ultrazvuku stitne zlijezde i htjela bih da vas pitam sta u nalazu znaci: "desni rezanj je velicine 35x16x14 mm-u sredisnjem dijelu anehogen nodus velicine 6x4 mm, iznad njega anehogena zona velicine 2mm. Lijevi rezanja je velicine 33x14x13 mm-u sredisnjem dijelu posteriorno hipogena zona velicine 6x4mm. Tkivo oba reznja nehomogene i hipogene ehostrukture. Misljenje: euthyreosis struma micronodosa gl. Thyreoideae". Molim vas da mi odgovorite.

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      U žlezdanom tkivu vaše štitne žlezde došlo je do promena, u vidu stvaranja "čvorića" ili mestimično "razređenja" tkiva.
      srećom hormoni štitne žlezde su granicama fizioloških vrednosti.
      svakako se morate "vezati" za svog endokrinologa, zbog redovnih ultrazvučnih kontrola i kontrola hormona štitne žlezde.
      ukoliko se redovno kontrolišete nema razloga za brigu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #137482

    • Na detetovom nalazu od nefrologa pise besika je delimicno ispunjena anehogenim sadrzajem pa bi vas molila da mi neko objasni sta to znaci? Hvala puno na odgovoru