Molim za tumačenje ove stavke mon?! I prošle godine negde u ovo vreme davao krv na analizu i ona je uvek 1. 6?! Pa me zanim stručno mišljenje na šta to može da ukazuje!? Ostali rezultati su dobri. Sedimentacija mi je 4. Znam da je to neka vrsta virusa infekcije. . . Imao sa česte ujede krpelja pa me zanima da li se to manifestuje ovom stavkom ili ne daj bože neki ozbiljni problem tipa kancera i sl. . . !? Imam li razloga za zabrinutost!?

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Monociti su vrsta leukocita iz vašeg nalaza može se videti da su oni, povećani do 23%
      ukupan broj le u vašem slučaju je 6. 8 (normalan nalaz, kao i granulocita, a nešto manje vrednosti lymfocita)
      monociti mogu biti povećani kod sasvim beznačajnih bolesti ali i kod nekih hematoloških poremećaja, poremećaja vezivnog tkiva i nekih drugih kako akutnih tako i hroničnih blesti.
      u vašem slučaju potrebno je uraditi se, crp, urea, kreatinin, bilirubin u+t, sgot, sgpt. Ygt, fe, rf, ca, k i urin
      nakon toga obavite opšti lekarski preled, kad će se sagledati vaše opšte zdravstveno stanje i eventualne potrebe za daljom dijagnostikom.
      ukoliko se vi osećate dobro, nema razloga za zabrinutost.