Postovani, vec godinama imam problem sa povisenim pritiskom imam 38 godina, udata sam bez dece. U porodici majka ima povisen pritisak i skoro je imala infarkt, medjutim kod mene su labarotorijski rezultati uvek losi, gojazna sam ne nenormalno i pusac sam. Pijem lekove ampril 5mg, binevol, ampril 5+25 hd, gluformin, imam problem i sa ginekoloske strane policisticne janike oba zahvacena. Mene najvise interesuju moji nalazi da li treba da se zabrinem ili ne. Oni glase ovako: krvna slika- leukociti 12. 8, eritrociti 5. 23, glukoza 6. 2, holesterol 6. 50, trigliceridi 4. 07, hdl holesterol 0. 65, ldl holesterol 4. 00, natrijum 135, gvozdje 7. 2, ast 14, crp 7. 5, hba1c mmol/mol 44. 03. Urin proteini 0. 1, urobilinogen 0. 5, leukociti 5-6, skvamozne ep. Celije 10-15, sluzi-dosta, bakterije-dosta, kristali- dosta sitnog kalcijum oksalata. E to je to, da li treba da se plasim ili ne hvala unapred. Pozdrav od ivane

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      "nije umeće dobrog lekara izlečiti već naučiti pacienta da živi sa bolesti"
      vaše stanje nije toliko"strašno" kako ga vi prikazujete. Ukoliko preduzmete preventivne mere
      mirno i polako i držite se lekarskih saveta, efekte vaših "negativnih" zdravstvenih parametara, znatno će manje uticati na vaše opšte zdravstveno stanje.
      predlažem: prestanite sa pušenjem (to bar nije teško)
      jesti umereno, sa manje masnih i slatkih obroka uz nešto manji unos soli/to nije teško/
      upražnjavati redovnu, umerenu, aerobnu, fizičku aktivnost najmanje 3x sedmično do zamora/ovo taođe nije eško/
      družiti se sa osobama pozitivne energije (ovo je poželjno)
      redovno uzimati terapiu, uz redovne preglede (ovo nije teško)
      ukoliko sve ove savete uvedete dugoročno u vaš život, vi ćete sebi pomoći više od lekara