Poštovani, imam pitanje za vas. Naime, juče sam radio analize slobodnog testosterona u krvi i rezulatat mi je 10, 5 nmol/l. Referente vrednosti na nalazu su 7, 5-25 n/mol. Interesuje me da li mi je nivo testosterona u krvi nizak i da li bi trebalo da se obratim lekaru, s obzirom da sam mlad i imam 24. Godine? Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 18. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Vaš slobodni testosteron je u referentnim-fiziološkim vrednostima, te zbog ovog nalaza nije potreno obraćanje lekaru
      međutim, ukoliko imate bilo kakve tegobe ili bilo kakvu sumnju u funkcionalni urološki poremećaj-obratite se urologu.