1. Tumačenje nalaza abdomena

    Pitanje broj: #153454

    Poštovani,

    Da li možete da mi protumačite nalaz ultrazvuka abdomena: jetra je normalne veličine, homogene strukture, bez fokalnih promena. Žučna kesa bez konkremenata, urednog zida, nema dilaticeje žučnih puteva. Pankreas odgovarajuće veličine, regularnih kontura, homogene strukture, bez fokalnih lezija. Slezina je normalne veličine, homogena. Bubrezi normalne veličine, primerene debljine parenhima uz očuvanu kortiko-medularnu granicu, bez znakova za kalkulozu i urostozu. Abdominalna aorta je normalne širine lumena i debljine zida. Ne difenciraju se patoloske lgl. Nema ascitesa. Mokraćna bešika je pravilna, normalnog kapaciteta, regularnog zida bez patološkog sadržaja. Ru-nema prostata je veličine, 26x30x29mm ograničena, homogene strukture, bez jasnih fokalnih lezija. Testisi urednog položaja, veličine i građe, epididimi uredne morfoligije. Ja ovde ništa ne razumem, šta da radim?

    Odgovoreno: 02. 03. 2018.

Komentari na pitanje: #153454

    • Pozdrav, zamolio bih Vas za komentar na osnovu ultrazvučnog pregleda jetre. Hvala.

    • Molim Vas pojasnite nalaz: Jetra je urednog smjestaja oblika i velicine iako zrnaste eho strukture parenhima sa u parenhimu desnog reznja ovalnom hiperehogenom areom promjera cca 13mm Kanalni sistem desnog bubrega lako nagalsen .Parenhim lako snizene ehogenosti prominentnih piramida moguce na terenu upalnih promjena. Hvala unaprijed.

    • Poštovani, Da li biste mogli da mi protumačite sledeće nalaze u prilogu

      Unapred zahvalma Danijela Vasic

    • Postovani,da li mozete da mi protumacite nalaz: zucna kesa sa kolekcijom vazduha i denznim sadrzajem 24 x10mm (kalkuloza...ddg:solidni sadrzaj UZ zucne kese.

    • Postovani, Usled kojih problema tj. bolesti je na ultrazvuku konstaticana uvecana jetra? Pozdrav

    • Dete 13 godina povećani bilirubini.U bolnici smo bilo 2 dana bez ikakve terapije jer su svi pregledi bili u redu sem jetre lako zrnastije eho strukture.Dobio je da pije samo Oligovit....Bilirubini su bili 70 ,nakon infuzije i dva dana u bolnici spali na 46 ali nakon 2 meseca na kontroli ponovo uvećani 62.Šta je uzrok povišenih bilirubina.Hvala u napred.

    • Molim vas šta znači -Jetra lako zrnastije eho strukture?Radi se o pregledu deteta od 13 godina..

    • Stitna zlijezda je lako uvecana,hiperehogene strukture parenhima urednog cd signala. U projekciji lijevog lobusa anteriorno cista 3mm desno cista 2.6 mm Zucna kesa je bez kalkuloze sa polipom 7mm Eho dojki u akailima hronicni igl do 22 mm Molim vas mozete li mi protumaciti nalaz unapred mnogo hvala

    • Postovani, molim komentar za ultrazvuk Slezene: slezena je homogena, parenhima, pocetno uvecana, planinetrijski mjeri 68cm ogranicena

    • Molim za savet Jetra je normalnog oblika I velicine homogena Ali hiperehogena mason infiltrisana Bez fokalnih promena glatkih kontura pankreas je Jason ogranicen od okoline homogena Ali I on je pocetno hiperehogeniji ostalo je sve uredu sem ovog zato molim za savet

    • Postovani,da li mozete da mi protumacite nalaz UZ.Jetra je uredne velicine I eho gradje.U lijevom lobusu anteriorno I subkapsularno viodna ovalna hipo/anehogena promjena,promjera oko 30mm x 12mm.Unaprije zahvalna

    • Poštovani, dobila sam nalaz od doktora koji zbog date situacijom sa koronom nije ni stigao da mi učita, samo mi je dao nalaz u kojem piše: Jetra je urednog smještaja, primjerenje veličine, homogene, ehogenije strukture parenhima bez sada jasno izdvojenih patoloških fokalnih area. Žučni mjehur presavijena sa intraluminalo nešto gustog punktiformnog sadržaja, a bez sada eho sigurnih znakova ektazije žučnih vodova. Pankres i slezena primjereni. Bubrezi urednog smještaja, primjerene veličine, primjerene širine aktvinog parenhima, mjestimičnonaglašenih kaliksa bez znakova ektazije kanalnog sistema. Kortikomedularna granica primjerena. Mokraćni mjehur postupalno naglašene, edematozne stjenke ispunjene sa nešto gustog sedimenta. Slobodne tečnosti tokom pregleda se ne utvrdi. Hvala