1. Tumačenje analize krvi

    Pitanje broj: #156134

    Poštovani,

    Moj rezultat je sledeći: trigliceridi 3.66, holesterol ukupni 8.07, hdl 1.38, ldl 5.03, alt 35, gvožđe 7.9, hemoglobin 114 indeks arteroskleroze 3.64, ostalo je sve u granicama normale. Nisam ni na kakvoj terapiji. Molim Vas za mišljenje.

    Odgovoreno: 02. 03. 2018.
    • Poštovana,

      Iz navedenih rezultata se zaključuje da imate povišene rezultate "loših" komponenti masnoća u krvi i sniženu vrednost tzv "dobrog" holesterola. Savetujem korigovanje ishrane i načina života, unos zdravijih namirnica, umerenu fizičku aktivnost i posle kratkog vremena kontrolnu analizu krvi. Ukoliko to ne daje rezultate, savetujem uvođenje medikamentozne terapije, tzv statina, hipolipemika.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #156134

    • Pitanje: ukupni holesterol mi je 7.5 HDL 1.9 LDL 5.7, trigliceridi 1.4. Molim za savet. Hvala.

    • Poštovani, ukupni holesterol mi je 7.5, HDl 1.94,LDL 5.39, trigliceridi1.4. Molim za savet. Hvala.