1. Toplota u licu i anksioznost

    Pitanje broj: #157055

    Poštovani,

    Zbog niza stresnih događaja u kratkom periodu, postala sam anksiozna i često me je bolela glava i imala sam vrtoglavice. Jako sam se plašila i uradila sam mri mozga da bih uklonila svaku sumnju na neki organski problem. Nalaz je bio uredan. Kasnije sam uradila i dopler krvnih sudova mozga za svaki slučaj. I taj nalaz je bio uredan. Lek Ksalol zbog dojenja nisam mogla da pijem. Kako imam dete od godinu dana, razvijam prema njoj previše zaštitnički stav što me dodatno opterećuje i pojačava moju anksioznost. Moj problem je taj što već otprilike 10 dana imam čudan osećaj toplote u licu koji "šeta": nekad mi "gore" oči, nekad obrazi, nekad čelo, ali uglavnom, a i trenutno predeo iznad levog uha. Taj deo glave mi najčešće "gori". I uho mi se tad zacrveni. Tegobe nemam kad legnem u krevet da spavam niti me bude u toku noći. Ujutru se javljaju neposredno posle buđenja. Da napomenem da mi je i temperatura tela u zadnje vreme ispod 36, često 35, 5 i da sam otprilike u to vreme kada su tegobe počele, prestala da dojim bebu, a da još uvek nemam menstruaciju. Inače imam 29 godina, imam niži pritisak oko 110/60, ne pušim, nisam gojazna. Interesuje me da li je razlog mom stanju anksioznost ili nešto organske prirode? Nadam se da ćete mi pomoći da nađem rešenje za ovaj osećaj toplote u licu. Hvala

    Odgovoreno: 17. 05. 2018.

Komentari na pitanje: #157055

    • Temperatura 35 sa 6 a imam osećaj kao da imam temperaturu 40. Oči, lice, grudi sve gori

    • Kad su promjene vremena i kad je loše vrijeme, stalno crvenilo u licu i glavobolja. Ponekad kao i da nos žari.. Zanima me jel to tlak.. Nalazi su uredni, EKG isto..

    • Jovana Ilic 07. 03. 2023.

      Poštovanje. Možete li mi pomoći i reći od kojih ispitivanja da krenem, često mi lice gori od toplote ( i kad je normalna temperatura u prostoriji). Obrazi su mi stalno kao zar i osećam neprijatnost. Inace se ne sminkam. To traje sat vremena i prestane, pa posle nekog vremena se opet vrati. Šta prvo proveriti? Hvala unapred

    • Poštovani, Već drugo veče imam toplo lice a nemam temperaturu, do jutros sam imala mučninu bez povraćanja i glavobolju (ta dva poslednja simptoma imam tri dana). Mučnina i glavobolja su prestali ali mi je lice toplo. Šta može biti uzrok tome? Srdačan pozdrav

    • Temperatura 36.6 ponekad napad vrućine bezvoljnost teške oči i glava jutarnja pospanost

    • Molim za savet. Stric ima osećaj toplote u gornjem delu pluca, vratu i glavi. Preznoji se ponekad se u trenu. Taj osećaj vrucine u glavu mu jako smeta i ne moze nista da radi. Krvna slika je solidna. Poslacu Vam prilog.. Snimak pluca je u redu. Primio je obe vakcine za koronu. Ne boli ga nista. Nema temperature nije bolestan. Kome bi trebalo da se obrati? Neko kaze da to ima veze sa stomacnom sortom, neko sa stitnom zlezdom, sa vaskularni problemima. Zaboravila sam da kažem. Pritisak mu u zadnje vreme skace kao i otkucaji srca. Da li je to mozda uzrok te vrućine u glavi koju vise ne moze da podnosi