1. Povećana sedimentacija

    Pitanje broj: #156028

    Poštovani,

    Pitam za mamu, ona je 1952. godište. Ima jako visoku sedimentaciju 140. Pre 4 godine se počela povećavati. Vadila je razne nalaze, tumor markere, reuma test, štitnu žlijezdu, razne nalaze za krv. U granicama su normale. Ima jedan bubreg manji od drugog, ostečenog je parenhima ali je u funkciji. U žuči ima kamen ali je ravan i doktor kaže da ga ne treba dirati jer ne pravi probleme. Pije tablete za šećer i pritisak godinama. Ona se dobro oseća, ali nas jako brine sedimentacija. Doktori tome ne pridaju važnost.

    Odgovoreno: 04. 03. 2018.
    • Poštovana,

      Povišene vrednosti sedimentacije se sreću kod pojedinih stanja u organizmu ali se za postavljanje dijagnoze ne mogu tumačiti odvojeno od drugih parametara. Moraju se isključiti različite bolesti vezivnog tkiva, prikrivene upale, maligni procesi, anemije.